Вештачка дојка

3.070,00 ден

Силиконските вештачки дојки од Amoena Essential создаваат пристоен и природен изглед. Дизајнирани  да ги задоволи основните потреби на жените по операција на дојка. Нивниот патентиран мек силикон InTouch обезбедува најприродно чувство на мекост. Се обвиткуваат како вистински гради и лесни се за носење.
Поради нивната симетрична форма може да се носи на левата или десната страна.

Ако барате форма на гради која нуди сигурни перформанси, извонреден комфор и секојдневен убав изглед, палетата Amoena Essential е онаа на која можете да се потпрете секој ден.

 

Медицински индикации

Z90.1 Стекнат недостаток на дојка
Q83.0 Конгенитално отсуство на дојка со отсутна брадавица
C50 Малигна неоплазма на дојка

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Вештачка дојка”
Shopping Cart