Ортопедски градник со џебови за носење вештачка дојка – Nancy

Шифра: 7502 Категорија: Ознака:

1.407,00 ден

  • Ортопедскиот градник Ненси е класичен стилски градник кој овозможува комфор преку целиот ден.
  • Кроените корпи овозможуваат идеално прилегање на градите а чипката со цветен дезен дава префинет изглед.
  • Материјал: 38% Полиестер, 31% Полиамид, 22% COOLMAX®, 9% Еластин

ФЗОМ Медицински индикации

  • Z90.1  Стекнат недостаток на дојка;
  • Q83.0 Конгенитално отсуство на дојка со отсутна брадавица;
  • C50 Малигна неоплазма на дојка.

Препишува

  • Матичен лекар

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Ортопедски градник со џебови за носење вештачка дојка – Nancy”
Shopping Cart