• Градни протези

  Ортопедски грaдник

  1.407,00 ден

  Nancy е безжичен ортопедски градник кој добро се вклопува со вашата гардероба. Ви овозможува да се чуствувате модерно но во исто време да уживате во неговата удобност. Овој градник е еден од најкористените на Amoena.
  Изработен од висококвалитетна COOLMAX® фитилна ткаенина за дополнителна удобност. Носејќи го градникот без жица на Нанси, се чувствувате поддржани, убави и самоуверени.

  Одбери опции
 • Градни протези

  Вештачка дојка

  3.070,00 ден

  Силиконските вештачки дојки од Amoena Essential создаваат пристоен и природен изглед. Дизајнирани  да ги задоволи основните потреби на жените по операција на дојка. Нивниот патентиран мек силикон InTouch обезбедува најприродно чувство на мекост. Се обвиткуваат како вистински гради и лесни се за носење.
  Поради нивната симетрична форма може да се носи на левата или десната страна.

  Ако барате форма на гради која нуди сигурни перформанси, извонреден комфор и секојдневен убав изглед, палетата Amoena Essential е онаа на која можете да се потпрете секој ден.

   

  Одбери опции
Shopping Cart