• Корисни помагала

  Карбонска заштитна маска за лице

  13.550,00 ден

  Оваа заштитна маска за лице е изработена од карбонски влакна  што ја прави еластична, тешко кршлива и ѝ дава посилна отпорност на удар. Уникатниот дизајн  овозможува непречен поглед и не го попречува дишењето.
  Маската за лице е индивидуална изработена  за вашето лице врз основа на гипсен модел, со соодветни корекции  при примена на одредени медицински индикации.
  Доаѓа со еластичен ремен за да се приспособливи според вашите сопствени потреби, што го прави прикладен и удобен.
  Оваа маска е прв избор на професионални спортисти.
  Погоден за спортови како фудбал, кошарка, ракомет, борење, карате или одбојка.

  Додај во кошничка
 • Корисни помагала

  Пластична заштитна маска за лице

  1.700,00 ден

  Заштитната маска за лице се коиристи додека играте фудбал, кошарка, ракомет и кој било друг спорт каде што може да се појават повреди на лицето.
  Помага во заштитата на вашето лице од максиларните, назалните, зигоматичните и орбиталните повреди.

  Одбери опции
Shopping Cart