Стегач за скочен зглоб за Ахилова тетива

Шифра: 2307МОD Категории: , , Ознака:

800,00 ден


Ортозата за скочен зглоб ја ублажува болката при повреда на Ахиловата тетива и кај случаи кога има едем.
Благодарение на силиконските перничиња на внатрешна површина на ортозата кои ја покриваат Ахиловата тетива, се намалува напрегањето на тетивата. Тетивата дополнително се релаксира благодарение на силиконската влошка под петата.

Опис

  • Изработен е од специјална ткаенина со висока воздушна пропусливост.
  • Има висок степен на компресија и еластичност.

Напомена

  • Осигурајте се дека производот е соодветен за големината на стапалото.
  • Овој производ се користи по препорака на лекар само за дадените индикации и не може да се комбинира со кој било друг производ.

Големина

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Стегач за скочен зглоб за Ахилова тетива”
Shopping Cart