Одалка – Ролатор со 4 тркала AL 4200

Шифра: 7306ASA Категории: ,

3.550,00 ден

Ролатор е помагало за одење кое служи за постари лица или оние кои имаат тешкотии во одењето. Изработен од квалитетна легура на алуминиум, со што го прави многу лесен. Опремен со четири тркала кои  го олеснуваат движењето на корисниците. Има сопирачки од десната и левата страна кои можат да се користат за намалување на брзината.
Ролаторот AL 4200 има седиште обложено со пена за да обезбеди удобност за корисникот и рачка која може лесно да се прилагодува на одредена висина.

Карактеристики

  • Должина: 67 см.
  • Ширина: 60 см.
  • Висина: 77 см.
  • Носивост до 120 кг.

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Одалка – Ролатор со 4 тркала AL 4200”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Shopping Cart