Облога за врат и рамена – Thera Pearl

1.200,00 ден

Thera pearl облога за врат и рамена која овозможува лекувачка моќ на терапија со загревање и разладување. Се користи при вкочанет/ искривен врат, болки во пределот на рамената како и трапезоидните мускули и вратот. За разладувачка терапија замрзнете ја облогата најмалку 2 часа, додека за загревачка терапија загрејте ја облогата во микробранова печка.
Терапијата со загревање е совршено решение за релаксирање на вкочанети мускули и поттикнување на протокот на крвта која ги отвора крвните садови и ги ослободува движењата, со што се намалуваат болките.

Шифра: TP3713 Категорија: Ознака:

Коментари

Се уште нема коментари.

Впишете прв коментар за “Облога за врат и рамена – Thera Pearl”
Shopping Cart